Archiwa Rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Archiwa rodzinne Niepodległej

 Archiwum Państwowe w Płocku uprzejmie informuje, że od dnia 8 czerwca 2019 roku uruchomiło, w swojej siedzibie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9B (Budynek Spichlerza Wschodniego) punkt konsultacyjny w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, w którym nasi archiwiści udzielą Państwu informacji na temat sposobów zabezpieczania starych dokumentów z zasobów archiwów rodzinnych. W ramach działania naszego punktu dowiecie się Państwo, w jaki sposób porządkować domowe archiwum, jak je najlepiej opisać i zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do przekazywania do Archiwum Państwowego w Płocku cennych dokumentów ze zbiorów rodzinnych dokumentujących okres odzyskania przez Polskę niepodległości do roku 1939. W ramach projektu gwarantujemy wszystkim darczyńcą profesjonalne zabezpieczenie przekazanych do zasobu Archiwum Państwowego w Płocku takich jak: pamiętniki, listy, rysunki, fotografie. Kopie przekazywanych archiwaliów otrzymacie Państwo na nośnikach cyfrowych lub w postaci kolorowych kserokopii.

Poprzez realizację powyższego projektu pragniemy aktywnie zaangażować Państwa
 w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez pozyskanie do naszego zasobu unikalnych i bezcennych archiwaliów z Waszych rodzinnych kolekcji, w celu ich zabezpieczenia i udostępnienia szerokiemu gronu odbiorców.

Zapraszamy do kontaktu:

Magdalena Młodziejewska

sekretariat@plock.ap.gov.pl

tel. 24 266 29 10

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-06-06
Data publikacji:2019-06-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:T.Piekarski
Liczba odwiedzin:3832