Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komunikat Dyrektora Archiwum Państwowego w Płocku związany z sytuacją epidemiczną

12 marca 2021

W związku z przyrostem zakażeń COVID-19 i bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiczną w województwie mazowieckim od dnia 15 marca 2021 r do odwołania wstrzymane zostają działania archiwalne związane z działalnością czytelni i biblioteki oraz bezpośrednim przyjmowaniem interesantów z zewnątrz w Centrali Archiwum Państwowego w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b.
Dokumenty wymagające zachowania formy papierowej prosimy przesyłać we wskazanym okresie drogą pocztową.Jako środek zastępczy bezpośredniego kontaktu z nami prosimy o stosowanie komunikacji elektronicznej i telefonicznej.

Od 24.03.2021r. Powyższe ograniczenia dotyczą także czytelni w oddziałach w Kutnie i w Łęczycy

Za zaistniałe utrudnienia i niedogodności przepraszamy.

Zasady obsługi interesantów w Archiwum Państwowym w Płocku i jego Oddziałach w Kutnie i Łęczycy

25 maja 2020

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego wprowadzamy specjalne zasady obsługi interesantów w Punktach Obsługi Klienta w Archiwum Państwowym w Płocku (Płocku, Kutnie i Łęczycy). Wnioski o poszukiwanie dokumentów zalecamy wysyłać do Archiwum drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną.

W wyjątkowym przypadku uzasadnionej konieczności stawienia się w Archiwum osobiście wprowadza się dodatkowe regulacje z którymi prosimy o zapoznanie i zastosowanie się dla wspólnego bezpieczeństwa:

Czytaj więcej o: Zasady obsługi interesantów w Archiwum Państwowym w Płocku i jego Oddziałach w Kutnie i Łęczycy
Przejdź do - Nowy XII Tom "Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego

Nowy XII Tom "Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego

18 grudnia 2020

Uprzejmie informujemy, że ukazał się najnowszy XII Tom "Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego". Publikację wydano dzięki dofinansowaniu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych. Chętnych do nabycia publikacji prosimy o kontakt telefoniczny (24-266-29-10) lub mailowy (sekretariat@plock.ap.gov.pl). Zapraszamy do zapoznania się z zawartością czasopisma.

Czytaj więcej o: Nowy XII Tom "Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego
Przejdź do - VIII Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu" - rozstrzygnięcie

VIII Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu" - rozstrzygnięcie

30 października 2020

W związku z sytuacją epidemiologiczą organizatorzy zrezygnowali z tradycyjnej formy spotkania i wręczania nagród i dyplomów uczestnikom. Prezentujemy wyniki konkursu w formie internetowej dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za udział i zaangażowanie w realizację tego wydarzenia edukacyjnego. Tegoroczny spóźniony konkurs przebiegał pod hasłem "Obrona Płocka 1920". Organizatorem konkursu było Archiwum Państwowe w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddział w Płocku. Patronatem Honorowym objął konkurs Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka.

Poniżej prezntujemy wyniki. Kliknij: czytaj więcej

Czytaj więcej o: VIII Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu" - rozstrzygnięcie
Przejdź do - "Zostań rodzinnym archiwistą" - zaproszenie na kolejne edycje warsztatów

"Zostań rodzinnym archiwistą" - zaproszenie na kolejne edycje warsztatów

2 października 2020

Już 9 i 23 października br. odbędą się kolejne edycje warsztatów "Zostań rodzinnym archiwistą". Można na nich dowiedzieć się jak gromadzić, zabezpieczać i przechowywać rodzinne zbiory dokumentów i pamiątki. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapisywania się drogą mailową ( sekretariat@plock.ap.gov.pl). Warsztaty odbywają się w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0 dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przejdź do - Ocalić od zapomnienia. Spuścizny i zbiory prywatne w zasobie Archiwum Państwowego w Płocku

Ocalić od zapomnienia. Spuścizny i zbiory prywatne w zasobie Archiwum Państwowego w Płocku

2 października 2020

"Ocalić od zapomnienia. Spuścizny i zbiory prywatne w zasobie Archiwum Państwowego w Płocku" to tytuł wystawy i katalogu autorstwa Magdaleny Młodziejewskiej, których promocja odbyła się 30 września br. z okazji Dnia Archiwisty. Składają się na nie fotografie i pamiątki z kolekcji rodzinnych Bolesława Kosowskiego i Ewy Woźniakiewicz. Towarzyszyły im spotkania w ramach warsztatów "Zostań rodzinnym archiwistą". Wystawa jest czynna do końca listopada 2020 r. w godzinach pracy Archiwum. Wszystkie wydarzenia odbywały się w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0 dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przejdź do - Pierwsze warsztaty w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0

Pierwsze warsztaty w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0

8 września 2020

4 września 2020 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Płocku odbyły się pierwsze warsztaty w ramach prjektu Archiwa Rodzinne Niepodległej 2.0. Uczestnicy zapoznali się ze sposobami przechowywania i zabezpieczania zbiorów rodzinnych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-23
Data publikacji:2015-05-23
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:29615